Zamarzające zamki Seat Cordoba

Wszystkie informacje o elementach nadwozia.

Moderatorzy: Ozzy, Ravi

Awatar użytkownika
kazzi
Nowy3
Nowy3
Kontakt:

Post autor: kazzi » 2014-10-28, 14:58

Witajcie, z racji iż zima zbliża się do nas wielkimi krokami, Chciałbym już zabezpieczyć się, sprawa jest tego typu że rok w rok zamarzają mi zamki w samochodzie...posiadam zamek centralny, tyle drzwi otwierają się bez najmniejszego problemu, jednak przednie czasem nie dają za wygarną i trzeba wchodzić tyłem, rozgrzać auto i puszczają, znacie jakieś sposoby aby zabezpieczyć się przed tym? kluczyk wchodzi, zamek się przekręca jednak nie otwiera.
Czytałem o tym, ponoć problem seryjny, istnieje wymiana zamków w serwisie jednak cena to coś kolo 200zl za zamek o ile dobrze pamiętam.
<a href="/topics1/regulamin-forum-vt12.htm#14"><span style="color: red"><b>Regulamin forum</b></span></a>
<a href="t/topics3/wspolpraca-vt9.htm"><span style="color: orange"><b>Wspó³praca</b></span></a>
<a href="/topics3/mapa-zmotoryzowanych-dodaj-sie-vt207.htm"><span style="color: blue"><b>Mapa Zmotoryzowanych - oznacz siĂŞ!</b></span></a>

Awatar użytkownika
tfk83
Nowy1
Nowy1

Post autor: tfk83 » 2014-10-28, 17:51

W mojej Corbie też tak miałem, nic nie pomaga jedynie duża ilość wazeliny nieco zmniejszyła problem. Za wczasu wymontuj zamki dobrze wyczyść i przesmaruj wszystko wazelinaą. Odradzam WD, odmrażacze do zamków itp bo po tym jest jeszcze gorzej.
... turbo pije - turbo Âżyje ...

Awatar użytkownika
Antoni'o
Nowy
Nowy

Post autor: Antoni'o » 2014-10-28, 21:41

temat był baaardzo opisany na cordobaclub.
Najlepszym rozwiązaniem było wyciągnięcie zamków, wyczyszczenie ich i porządne nasmarowanie jakimś smarem typowo do zamków np. Gerdy.
Tak jak kolega wyżej pisze, WD pomaga tylko na chwile

Awatar użytkownika
palio
Nowy1
Nowy1
Kontakt:

Post autor: palio » 2014-10-30, 21:17

Antoni'o, dokładnie to najlepszy sposób. Ja używam do czyszczenia zamków takiego smaru co czyści się broń palną. Według mnie nie ma lepszego. Można go kupić w każdym sklepie gdzie sprzedają broń palna. Na przykład OKS 2501 lub olej K2 007.

Dobry jest również biały smar litowy. Bardzo dobrze zabezpiecza części ruchome.
PaweÂł

DavidOrips

Post autor: DavidOrips » 2019-08-30, 18:29

Rather valuable answer

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie”