Czy warto przerabiać samochód "na gaz"?

Wszystkie informacje na temat instalacji gazowych LPG.

Moderatorzy: Ozzy, Ravi

Awatar użytkownika
kazzi
Nowy3
Nowy3
Kontakt:

Czy warto przerabiać samochód "na gaz"?

Post autor: kazzi » 2015-01-17, 13:52

Czekamy na wasze opinie
<a href="/topics1/regulamin-forum-vt12.htm#14"><span style="color: red"><b>Regulamin forum</b></span></a>
<a href="t/topics3/wspolpraca-vt9.htm"><span style="color: orange"><b>Wspó³praca</b></span></a>
<a href="/topics3/mapa-zmotoryzowanych-dodaj-sie-vt207.htm"><span style="color: blue"><b>Mapa Zmotoryzowanych - oznacz siĂŞ!</b></span></a>

thestig
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: thestig » 2015-01-17, 18:01

Miałem 3 samochody z gazem - Renault Clio 1.8, Lancia Kappa 2.0 i Lancia Lybra 2.0 - zawsze byłem zadowolony, w sumie nigdy nie miałem poważniejszej awarii, a koszty podróżowania były bardzo niskie (pamiętam czasy jak litr gazu kosztował 1,3 zł). Jak się robi duże ilości kilometrów to koszt instalacji szybko się zwróci. Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że jak najbardziej warto, oczywiście z głową i nie "po taniości" ;)

KubaBDG
Nowy
Nowy

Post autor: KubaBDG » 2015-01-18, 01:23

Zawsze byłem przeciwnikiem gazu do czasu. Kupiłem auto z gazem i jestem zadowolony. Jak instalacja jest założona porządnie i z głową to nie ma żadnej różnicy, czy gaz czy benzyna. Jak jest sekwencja to już wgl luksus, ale dobrze założona II generacja też sprawdza się bardzo dobrze. Koszty podróżowania bardzo niskie, ale trzeba pamiętać aby ten dodatkowy ukłąd paliwowy regularnie serwisować ;-)

Awatar użytkownika
///M3
Nowy1
Nowy1

Post autor: ///M3 » 2015-01-22, 07:58

Najczesciej przeciwnikami gazu są:
1- osoby które nigdy go nie miały
2- osoby ( druciarze ) którzy kupowali szroty i były problemy z gazem bo puszczał bąki, przerywał i mialy 1000 innych powodów
3- lansiarze, oj takich znam wielu. On gazu nie ma bo go stać na jazde benzyną. Jak miewalismy spoty we Wro to kiedy wypadał wyjazd na miasto dalej to albo ładował dupsko komus do auta albo jechał tak że autobusu nie chcial wyprzedzać.
Gazolina to nie jest wiara, to ekonomia. Znam ludzie którzy naprawdę mają pieniądze i jezdza na LPG, maja drogie samochody i twierdzą że za kamienie takie auta sie nie kupuje. Ja osobiscie nie jestem masochistą, jak mam zapłacic ~50 zł za 100 km na PB to wole zapłacic ~25 i 25 miec w kieszeni albo na jakis % i wszyscy są zadowoleni, auto napite i własciciel też :) :D
Ja dodatkowo uzywam samochodu jako słuzbowego, przy przebiegach 3000-5000 km miesiecznie, uwierzcie jest straszna różnica :)
Mówią że gaz niszczy silnik.. no no... miałem BMW które zrobiło 250 tys na lpg i silnik był w znakomitym stanie. Aleee gdyby nawet nie był najzdrowszy to ku*#a mać! To ja sie truje czy maszyna?
Nie modl sie za mnie, modl sie za moich wrogow!
Mistrzow prostej pozdrawia pierwszy zakret!
Dlaczego Ci ludzie klecza? Bo to synu M3 jedzie!

Awatar użytkownika
Delejt
Nowy
Nowy

Post autor: Delejt » 2015-03-27, 22:15

Zależy co to za auto, jeśli ktoś chcę mieć sportowe auto a przerabiać na LPG to dajcie spokój :D Jeśli liczy się ekonomika jazdy to pewnie

Awatar użytkownika
Eugeniusz
Administrator
Administrator

Post autor: Eugeniusz » 2015-05-18, 11:57

Krótko i treściwie.

Opłaca się sam się zastanawiam nad zagazowaniem swojego samochodu.
Zastanawiam, ah jestem w trakcie montażu więc na pewno warto.
Instalacja jest kosztowna przez co wielu ludzi może się z miejsca zniechęcić ale to już słaba wola. Kiedy podejmowałem decyzję to bardzo mi pomogły kalkulatory takie jak http://egp.pl/oszczednosci.htm i http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html . Tutaj dowiecie się po jakim czasie będziecie na + po montażu. Wiem, że przedział czasu jest spory i wielu z was może teraz powiedzieć " E ale to po 3 latach " " Taki bajer to ja . . . " I coś podobnego ale po dłuższym czasie może się okazać, że tańsza instalacja okazała się tą gorszą.
No ale to już sprawa portfela i zaciśnięcia pasa. Zawsze można się zastanowić nad kredytem. Ale nie piszę tego po to aby was zmuszać jak nie macie środków, kilka warsztatów oferuje już coś takiego.
Ważną sprawą też jest jaki mamy silnik bo to jednak dużo zależy od samej pojemności, ilości cyli. i mocy.

Z tego co wiem to jest wiele mitów które bardzo utrudniają podjęcie decyzji.

1 z którym się zderzyłem to - na gazie silnik traci na mocy
To jest taka bzdura jakich w życiu wiele słyszałem. I do tego na dodatek warto mieć na uwadze, że nowe instalacje podnoszą moc !!
2 w samochodzie śmierdzi gazem
To już łapanie się za ostatnią deskę ratunku, w tym jest 0 prawdy. To już kiedy nam się wszystko rozszczelni . . . ale tego to ja nie życzę.
3 brak płynnego przełączani
To może być faktem ale też warto zwrócić uwagę na potrzebę rozgrzania silnika.
Lecz nowe instalację wcale tego nie potrzebują.
4 psucie silnika, silnik cierpi . . .
To jest niestety prawda, pomimo tego nie jest to tak zauważalny jak wszyscy piszą !
Wiele można zdziałać aby poprawić wydolność na gazie. Minimum jest wzmocnienie głowicy, gniazd zaworowych, świec.

Można wyszukać wiele różnych twierdzeń i uprzedzeń.
Co kto woli.
CoÂś czego nie potrafisz
Nie znaczy, Âże nie moÂżesz siĂŞ tego nauczyĂŚ

Awatar użytkownika
nowatski
Administrator
Administrator

Post autor: nowatski » 2015-06-03, 14:33

Uważam, że warto jeśli tylko silnik nie jest zajeżdżony i nie miał większych problemów w przeszłości. No i zauważyłem, że raczej nie podnosi to wartości samochodu, więc dobrze jeśli chcemy takim autem jeździć kilka lat, a nie sprzedawać go za kilka miesięcy.

Awatar użytkownika
sebas
Administrator
Administrator

Post autor: sebas » 2015-06-05, 08:43

Niedawno sprzedawałem samochód i spotkałem się z opiniami że ludzie nie chcą kupować aut jak są przerobione na gaz.Może to specyfika mojego regionu :)

Awatar użytkownika
DziurawePL
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: DziurawePL » 2015-06-06, 09:22

sebas pisze:Niedawno sprzedawałem samochód i spotkałem się z opiniami że ludzie nie chcą kupować aut jak są przerobione na gaz.Może to specyfika mojego regionu :)
U mnie jest podobnie, ale to zależy. Jeśli ktoś ma kupić autko troszkę starsze, które już tam "x" lat z tą instalacją jeździ, to ma jakąś barierę, bo cholerka wie w jakim jest to stanie więc wybierają zakup autka bez instalacji i samemu (przez fachowców) ją zakładają i w sumie jest tutaj racja, bo wiedzą, że cały układ jest nowy.

Generalnie z tym gazem, to jest różnie. Ja ani nie robię takich przebiegów, aby kupować diesla, a przed gazem mam jakiś taki wewnętrzny opór, choć te spalanie u mnie w mieście na poziomie 11 l troszkę boli, no ale cóż - silnik musi coś łyknąć ;)

Osobiście prędzej skuszę się na hybrydę niżeli na instalowanie gazu w swoim autku - rzecz jasna nikogo z tego tytułu nie piętnuję, bo każdy ma swoje zdanie.

Awatar użytkownika
Samocars
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Samocars » 2015-06-08, 14:09

Dzięki panowie i panie pomogliście mi wybrać LPG, szukam już długo samochodu pierwszego, głównie w sektorze z benzyniakami, tera dojdzie LPG, życzcie mi powodzenia !

[ Dodano: 2015-06-10, 11:33 ]
Ja jeździłem i na gazie i na brynie, jest różnica odczuwalna przy jeżdżeniu, na gazie się wolniej zbierały zwykle samochody. Ale i tak polecam gaz dla tych, którzy są oszczędni i jakieś drobne ubytki w mocy im nie przeszkadzają

Awatar użytkownika
KasiaMikina
Nowy
Nowy

Post autor: KasiaMikina » 2015-06-14, 10:29

sebas pisze:Niedawno sprzedawałem samochód i spotkałem się z opiniami że ludzie nie chcą kupować aut jak są przerobione na gaz.Może to specyfika mojego regionu :)
Ja też spotkałam się z taką opinią. Ogólnie kupujący nie lubią, jak się grzebało w aucie, bo im się to kojarzy z oszustwem - że niby nie wiadomo ile jeszcze pozmieniali. Może bez sensu, ale z taką opinią się spotkałam.

Awatar użytkownika
DziurawePL
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: DziurawePL » 2015-06-14, 21:12

KasiaMikina pisze:
Ja też spotkałam się z taką opinią. Ogólnie kupujący nie lubią, jak się grzebało w aucie, bo im się to kojarzy z oszustwem - że niby nie wiadomo ile jeszcze pozmieniali. Może bez sensu, ale z taką opinią się spotkałam.
Ja bym nie powiedział z oszustwem, ale raczej z zrobieniem tego "byle jak", byle zachęcić do zakupu, a wiadomo iż sprzedający samochód liczy na jak największy zysk z tej zabawy i raczej w jakość nie będzie wrzucać pieniążków.

Awatar użytkownika
moto90
Nowy
Nowy
Kontakt:

Post autor: moto90 » 2015-06-15, 12:40

Niestety tak to już jest w naszym kraju jeśli chodzi o sprzedawanie aut. A kwestia robienia byle jak i po kosztach jest często bardzo prawdziwa więc nie ma się co dziwić ludziom którzy patrzą krzywym okiem na wszelkiego rodzaju "ulepszenia"
Zapraszam na mojego bloga:
https://zmotoryzowane.wordpress.com/

Awatar użytkownika
KasiaMikina
Nowy
Nowy

Post autor: KasiaMikina » 2015-06-25, 14:16

No ale dochodzi do takiego absurdu, że jak ktoś jest uczciwy, to jest najbardziej podejrzany :)

Awatar użytkownika
trzy palce
Administrator
Administrator

Post autor: trzy palce » 2015-09-16, 15:57

Zyski są wymierne już po pół roku jeśli ktoś dużo jeździ . Moja LPG zwróciła się po przejechaniu 30 000 km i bardzo ważną sprawą jest dobór solidnego serwisu zajmującego się montażem i późniejszym serwisowaniem . Wybrałem AG Centrum gdzie doradzono Mi instalację na sterowniku ZENIT PRO który jest objęty 5 letnią gwarancją .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”