OSTRZEJSZE PRZEPISY PRZESZŁY W SEJMIE

Informacje ze świata jednośladów.

Moderatorzy: Ozzy, Ravi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ravi
Nowy
Nowy
Posty: 44
Rejestracja: 2015-01-18, 17:18
Lokalizacja: CzĂŞstochowa

OSTRZEJSZE PRZEPISY PRZESZŁY W SEJMIE

Post autor: Ravi » 2015-02-11, 18:32

Sejm przyjął projekt zmian zakładający ostrzejsze karanie kierowców. Zmiany będą dotyczyć tych, którzy wsiądą za kółko po spożyciu alkoholu oraz kierowców znacznie przekraczających prędkość w terenie zabudowanym.

Projekt zakłada, że przy pierwszym zatrzymaniu kierującego pod wpływem alkoholu osoba ta straci prawo jazdy na okres od 3 do 15 lat. Recydywiści stracą uprawnienia dożywotnio. Oprócz tego będą oni musieli dokonać wpłaty na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za pierwszym razem trzeba będzie wpłacić 5000 złotych, a za drugim - minimum 10 000 złotych.

Jeżeli osoba wcześniej ukarana za jazdę pod wpływem alkoholu odzyska uprawnienia, to będzie mogła korzystać z samochodu pod warunkiem, że będzie on wyposażony w blokadę alkoholową - tak zwany alcolock. Co ciekawe pojawia się tu mała luka w projekcie, ponieważ nie ma mowy chociażby o motocyklach. Skontaktowaliśmy się z jednym z największych producentów tego typu urządzeń i dowiedzieliśmy się, że są one uniwersalne, ale w przypadku motocykli oczywiście trzeba by było zastosować dodatkowy schowek, który ochroniłby urządzenie przed deszczem. Ewentualnie można wtedy wykorzystać schowek pod siedzeniem motocykla.

Kolejna zmiana mocno uderzy w tych, którzy znacznie przekroczą prędkość. Przy przekroczeniu o ponad 50 km/h kierowca straci prawo jazdy na trzy miesiące. Początkowo mówiono tylko o terenie zabudowanym, ale wygląda na to, że dokonano tutaj zmiany. Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł prowadzenia pojazdu pomimo utraty uprawnień, to okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Pierwotnie zmiany zakładały również możliwość zarekwirowania pojazdu, a nawet ograniczenia wolności w przypadku recydywy, ale w podsumowaniu 86. posiedzenia Sejmu nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Zmiany musi jeszcze zaakceptować Senat i podpisać Prezydent.
[center]

Email: dikey123@interia.pl
Forum: Prywatna WiadomoœÌ

Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocyklowe Newsy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość